Финал на "Шампионската лига" – пряко по bTV Action

2014_UCL_Final_Visual_Identity

Утре вечер – 24 май – bTV Action ще излъчи на живо финалът на най-авторитетният клубен турнир – Шампионската лига. Двубоят ще бъде излъчен и в HD качество на картината, но за разлика от миналата година тази той няма да бъде достъпен в 3D формат за зрителите в България. Коментарното студио с водещ Крум Савов започва точно в 21:00, а самият двубой на живо от „Естадио дел Луиз“ в Лисабон е с начален час 21:45. След приключването на двубоя bTV Action ще излъчи и награждаването на шампиона на Европа. Един срещу друг в спора за най-силния клубен трофей ще спорят два испански гранда – Реал Мадрид и Атлетико Мадрид след тотална доминация на испанския футбол на финалите на европейските клубни турнири този сезон. Кралският клуб отстрани в полуфиналите миналогодишния носител на трофея Байерн Мюнхен, надигравайки го с 1:0 в първата среща и с 4:0 в реванша. Атлетико пък лиши от възможност Челси отново да срещне финала на турнира, завършвайки 0:0 в първия мач, но надигравайки лондонския отбор с 3:1 във втората среща. Победителят от срещата ще срещне друг испански тим на финала за Суперкупата на УЕФА – Севиля, които спечелиха турнира за „Лига Европа“ миналата седмица. Този сблъсък ще се състои на 12 август в Кардиф.

Гост в студиото на bTV Action на финала ще бъде Наско Сираков, а какви емоции преди началния съдийски сигнал вълнуват звездата Мартин Петров, който 2 години игра за Атлетико Мадрид, както и анализа на мениджъра Лъчезар Танев, който живее и работи в Барселона, зрителите ще разберат в студиото преди двубоя в Лисабон. Срещата ще бъде коментирана от Васил Делов и Алекси Сокачев. Двубоят ще може да бъде наблюдаван и онлайн на видеоплатформата на bTV Media Group – VOYO.BG.

One response to “Финал на "Шампионската лига" – пряко по bTV Action

1. Pingback: „На Седмия ден“ 25 май 2014 („На Осмия ден“ 26 май 2014) - BG TV News·