Финалът на "Лига Европа" – за първи път в HD по БНТ HD

2014_UEL_Final_Visual_Identity

Утре – 14 май – Българската национална телевизия ще излъчи финалът на вторият по сила европейски футболен турнир – „Лига Европа“. За първи път в България двубоят ще бъде излъчен освен в национален ефир по БНТ 1 и във Full HD качество на картината по новият канал БНТ HD. Коментарното студио започва точно в 21:00, а самият двубой на живо от „Ювентус Стейдиъм“ в Торино е с начален час 21:45. Програмата на БНТ ще продължи до 00:00, като държавната медия ще излъчи и награждаването на победителя. Един срещу друг в спора за клубния трофей ще спорят тимовете на испанският Севиля и португалският Бенфика. Тази година испанският футбол се оказа истински хегемон на европейската клубна сцена, след като три испански тима се класираха за финалите и на двата клубни турнира – Атлетико Мадрид срещу Реал Мадрид е испанският финал за Шампионската лига, който ще се играе на 24 май на Естадио дел Луиз в Лисабон. Севиля отстрани по инфарктен начин другият свой сънародник Валенсия, след като победи в първия мач с 2:0, но загуби реванша с 1:3 във Валенсия. Въпреки това обаче по-добрата голова разлика на чужд терен класира червено-белите на финал. Бенфика пък лиши от възможността Ювентус да играе финал на собствения си стадион, надигравайки „Старата госпожа“ с 2:1 в първия мач и 0:0 в реванша.

БНТ усилено се готви за отразяването на Световното първенство по футбол в Бразилия, което започва следващият месец на 12 юни. Националната медия ще излъчи всички срещи от турнира във Full HD качество по БНТ HD, както и по БНТ 1 и БНТ 2. Следващата седмица пък предстои финалът за най-авторитения клубен турнир – Шампионската лига между отборите на Реал Мадрид и Атлетико Мадрид. Той ще бъде излъчен пряко в ефира на bTV Action, както и във HD формат. Очаква се от bTV Media Group отново да предоставят ексклузивно 3D излъчване за двубоя по специално създадения за целта канал „bTV Action 3D“. Очаквайте скоро повече информация.